Saltstänk & Smuggelsprit turné -Malmö Live

Pris från:
1 295:-
Dagar:1
  • I priset ingår:

  • Resa i modern turistbuss.
  • Räkmacka, Malmö Live Bistro.
  • Revybiljett, Saltstänk & smuggelsprit,  Malmö Live  konserthus.

Boka resa

Följ med på en härlig bussresa till Malmö Live Konserthus och upplev Vallarna-gängets Saltstänk & smuggelsprit – en skrattfylld föreställning med charm, förvecklingar och härlig 20-talskänsla! Innan föreställningen njuter vi av god mat på vackert belägna Malmö Live Bistro.

Program

Efter upphämtning åker vi till Malmö Live Konserthus. Vi inleder besöket med att avnjuta en delikat räkmacka i stilfulla Bistro Live. Mätta och belåtna intar vi våra platser på parkett och gör oss redo för en buskis som lyfter det fantastiska Konserthuset till helt nya höjder. Föreställningen börjar klockan 16:00 och varar i cirka 2 timmar inklusive en 30 minuters paus. Efter en oförglömlig föreställning är det bara hemfärden som väntar. Med ömma skrattmuskler och säkert oförglömliga upplevelser, tar vi farväl på hemorten.

Saltstänk & Smuggelsprit -Turné
Vallarna-gänget är ute på en stor Sverigeturné!  På den halländska kusten ligger det ståtliga och vackra ”Badhotell Klitterviken”. Eller ja… det var ståtligt när det byggdes en gång i tiden. Nu i slutet av 1920-talet har badhotellet efter år av sjunkande antal gäster definitivt sett bättre dagar.  Med ett sönderfallande badhotell fullt med smuggelbrännvin, ett lik på villovägar, hotande spritpoliser, alldeles för många präster samt en kista som aldrig verkar innehålla det den ska – är cirkusen snart total!

Möt en stjärnspäckad ensemble: 
Annika Andersson, Mikael Riesebeck, Ewa Roos, Jojje Jönsson, Jeanette Capocci, Håkan Klamas, Daniel Träff & Helena Aspeflo. 

*Med reservation för feltryck & ändringar!

Karta

AvresaDestinationLediga platserFrån pris
15/11-2026 söndag
Visa tidtabellen
Malmö Live, Saltstänk & smuggelspritMer än 81 295:-BokaVisa tidtabellen